Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny "Mrowisko"
Aleja Niepodległości 817A
81-850 Sopot

 

Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny "Mrowisko" w Sopocie powstał w 1995r. W ramach placówki funkcjonuje poradnia i ośrodek całodobowy terapii średnioterminowej. W ambulatorium proponujemy konsultacje edukacyjne, psychologiczne, psychiatryczne, terapię indywidualną, grupową i rodzinną dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych i ich rodzin. Odbywa się terapia motywacyjna i rehabilitacja w uzależnieniu.

Coraz częściej naszymi pacjentami są także osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania w związku z czym proponujemy także terapię pacjentom z takimi problemami. W poradni MOT- u realizujemy przede wszystkim programy profilaktyczne i edukacyjne kierowane do młodzieży, rodziców, opiekunów, nauczycieli np.: "Narkotyki sprawa rodziny".

W poradni pomocy udzielają pedagodzy, psycholog i psychiatra. W ramach pracy ośrodka stacjonarnego posługujemy się metodą społeczności terapeutycznej. Nasza społeczność liczy ok. 16 osób w wieku od 14 do 19 lat. Młodzieży realizującej obowiązek szkolny na poziomie gimnazjum zapewniamy naukę na zasadzie nauczania indywidualnego.

Więcej informacji:

www.motsopot.org

Kontakt:

email: biuro@mrowisko.org.pl

telefon: 58 550 26 69


© Copyright TOWARZYSTWO PROFILAKTYKI ŚRODOWISKOWEJ MROWISKO 2011 / Projekt i Wykonanie: STUDIO VISION DESIGN