Ania-Dolecka.jpg

Anna Dolecka

Terapeutka

 

Specjalista psychoterapii uzależnień.

Ukończyłam 2-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii pod patronatem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie wg programu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Jestem certyfikowany realizatorem programu CANDIS

Posiadam ponad 20 letni staż w prowadzeniu terapii:

wieloletnia praca w ośrodku stacjonarnym dla osób uzależnionych, prowadzenie programu readaptacyjnego dla osób uzależnionych, współpraca z sądami jako specjalista uprawniony do zbierania danych na temat używania substancji odurzających.

W poradni Mrowisko pracuję od 17 lat. Prowadzę terapię indywidualną osób uzależnionych (uzależnienia chemiczne i niechemiczne) osób z problemami emocjonalnymi, będących w kryzysie, osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami współwystępującymi w uzależnieniu takimi jak depresja, zaburzenia psychiczne, zaburzenia odżywiania, oraz terapię dla rodzin i par u których występuje problem uzależnienia, próbujących poprawić swoje relacje.

Pracuję z klientem łącząc różne nurty psychoterapii w tzw. modelu psychoterapii integracyjnej, głównie w nurcie psychoterapii humanistycznej.

Prywatnie pasjonują mnie dalekie podróże umożliwiające zwiedzanie świata, poznawanie ludzi i nowych kultur oraz gotowanie, zdrowa kuchnia i żeglarstwo.

Ostatnie hobby to działka na Kaszubach z własnym pomostem, pływanie oraz ekologiczna uprawa warzyw.